PETR KARŠULÍN
PRO ONEST

Petr Karšulín vystudoval obor Reklamní fotografie na UTB ve Zlíně, nyní působí v Praze. Věnuje se především still life fotografii a jeho velkou vášní je design a hledání starých krásných věcí, kterým pak vdechne nový život a smysl, ať už ve fotografii nebo jejich novým užíváním. Petr tvoří tiše a zamyšleně. Je pro něj důležité rozjímání a dostatek času, kdy si může projekt důkladně promyslet, aby pak výsledná kompozice a světlo odráželo jeho osobní citový prožitek a náladu. 

“Idea fotografií souvisí s tezí, že squalane byl u vzniku života na naší planetě a z toho přirozeně vyplynula forma fotografií; jakýchsi buněčných struktur, do kterých jsem se doslova ponořil. Squalane face oil mě utvrdil v myšlence, že návrat k podstatě, přirozenosti a přírodě má smysl.”

Karin Zadrick
pro Onest

Prvním umělcem, jenž se podílel na podobě značky Onest, je Karin Zadrick. Vystudovala obor konceptuální tendence na Fakultě výtvarných umění v Brně pod vedením Petra Kvíčaly a Petera Ronaie. Dnes je jednou z nejvýraznějších módních a volně tvořících českých fotografek, spolupracuje s tituly Elle, Dolce Vita ad., za svou práci byla opakovaně nominovaná na cenu Czech Grand Design. 

Její tvorba je niterná i surová, křehká i intenzivní. Karin nejradši pracuje s černou barvou, která ale nemůže existovat bez absolutní bílé. A právě tady se protnuly naše cesty.

Vznikl příběh, báseň, legenda, fotografie a konečně i ukrytý potisk jako malé překvapení uvnitř krabičky. Naší společnou inspirací byla příroda, dětství i osobní kořeny.

Snímek obrazovky 2016-04-01 v 17.50.28

„Vzpomínky vůní a vůně vzpomínek na velkou ohradu za starým rozbořeným domem, na zahradu, na úzké pěšiny ve stráni, spadané listy, jehličí, na chuť medu a vůni okvětních lístků růží…“

CESTOU K LESU

Snímek obrazovky 2016-04-01 v 17.47.09

Snímek obrazovky 2016-04-01 v 17.48.06

Snímek obrazovky 2016-04-01 v 17.47.51

Logo ONEST